کفپوش محوطه

وقتی وارد محیطی میشویم اولین جایی که توجه ما را به خودش جلب میکند، کفپوش محیط، رنگ و طرح آن است. هر مکانی کفپوش خاص خود را دارد. و فضاهای بیرون از خانه نیز از این قاعده مستثنی نیستند. برای مثال در مناطق با برف و باران شدید جنس کفپوش ها زبر تر است، در مناطق با آفتاب بسیار زیاد کفپوش ها رنگ تیره تری دارند، در مکان های رسمی و غیر رسمی طرح و چینش اجزای کفپوش با هم متفاوت است. و مثال هایی از این قبیل.

بنابراین انتخاب جنس کفپوش، طرح و رنگ آن، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. که باید شرایط محیطی، سلیقه و هزینه آن را در نظر بگیریم.

انواع کفپوش ها:

سرامیک:

به دلیل تنوع گسترده ای که در طرح ها و رنگ های سرامیک ها وجود دارد انتخاب مناسبی برای بسیاری از اشخاص میباشد. اما بهتر است از این نوع کفپوش در محوطه های درونی ساختمان استفاده کرد. به دلیل جنس نازک تر و لغزندگی بیشتر در موقع بارش.

tile

پلاستیکی و گرانولی:

این نوع کفپوش ها برای زمین های بازی بسیار مناسب اند، تا در صورت افتادن بر روی آن ها باعث آسیب دیدگی نشوند.

plastic tile

مصالح سست مانند شن و خرده سنگ:

استفاده از این نوع کفپوش برای کل محوطه توصیه نمیشود. اما به دلیل زیبایی بصری و طبیعی ای که دارد و صدای آرامش بخشی که با راه رفتن بر روی آن ایجاد میشود، بخش هایی از محوطه و یا پشت بام را از این نوع کفپوش استفاده کنید.

gravel

سنگ و کاشی:

به دلیل مقاومت بالایی که دارند و همچنین طرح ها و رنگ های زیبا، برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی توصیه میشود.

stone tile

گیاهان و چمن مصنوعی:

استفاده از این نوع کفپوش ها بیشتر در روف گاردن ها رواج دارد. به دلیل وزن کمتری که در متر مربع دارند بر روی بام ها استفاده میشود. اما استفاده از آن ها در محوطه های بیرونی ساختمان هم زیبایی خاص خود را دارد.

grass

بتنی:

این نوع کفپوش در فضاهای بیرونی ساختمان استفاده میشود و به دلیل این که میتوان آن را با طرح ها و تخلخل های مختلفی اجرا کرد. برای همه ی شرایط آب و هوایی و محیطی مناسب می باشند. و از لحاظ سادگی و رنگ یکی از محبوب ترین هاست.

concete

چوبی و ترمووود:

کفپوش های چوبی از زیباترین انتخاب ها است. اما به دلیل گران بودن و آسیبی که به درختان و محیط زیست وارد میکند، انتخاب اول بسیاری از مردم نیست. برای رفع این مشکل کفپوش های پلیمری ضد آبی با طرح چوب ساخته شده اند که مانند تکه های پازل کنار هم قرار میگیرند و همان زیبایی بصری را دارند. با این تفاوت که این کفپوش ها را، برعکس کفپوش های چوبی، میتوان در فضای باز نیز بکار برد. مانند کفپوش روف گاردن ها، محوطه های بیرونی ساختمان و درونی ساختمان.

wood

نمونه های بیشماری از انواع کفپوش ها وجود دارند. شما میتوانید با ارسال طرح و یا تصاویر نمونه کفپوش مورد نظر خود از ما مشاوره بگیرید تا در صورت امکان مطابق با سلیقه تان برای شما اجرا کنیم.